KOKOSKY (lepšie ako z obchodu)

KokoskyRecept na tieto jednoduché kokosky, ktoré chutie lepšie ako tie z papierovej škatule z obchodu, mám od mojej kamošky. Robieva ich každoročne a vždy, keď ideme medzi sviatkami na turistiku, jej ich všetky zjeme. Tento rok som si vypýtala recept a rozhodla som sa, že jej tie turistické vyjedačky trošku oplatím. Ale neviem veru, či vydržia až do turistiky… Chutia fakt výborne a ich dizajn som vyčarovala veľmi jednoducho – tĺčikom na mäso.

 

Potrebujeme:

240 g hladkej špaldovej múky

90 g cukru

2 žĺtky

100 g kokosu

200 g masla

2 lyžice kakaa

1 vanilkový cukor

čokoláda a kokos na ozdobenie

 

Postup je jednoduchý – všetky ingrediencie spolu zmiešame a spracujeme do tvaru guľky. Tú dáme do mikroténového vrecka a odložíme na chvíľu do chladničky. Potom z cesta uberáme po troške cesta, urobíme z neho malú guľôčku s priemerom asi 1,5 cm a zatlačime na ňu tĺčikom na mäso, prípadne vytvoríme podobný dizajn aj vidličkou.

KokoskyPoukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme na 170 stupňoch asi 10 minút. Pri pečení treba dať pozor, aby sme ich príliš nepripiekli, pretože potom už nechutia tak lahodne. Tmavé cesto je trošku klamlivé, takže radšej to dobre sledujte. Z tejto dávky mi vyšli dva plechy sušienok. Po vychladnutí ich máčame v čokoláde a v kokose. Necháme stuhnúť a uskladníme.

Kokosky

Viac skvelých receptov nájdeš v mojich knihách a kalendároch.

moje knihy

 

Ako sa vám tento recept páči?

Pridaj komentár