KRUPICOVÝ KOLÁČ S JABLKAMI A S TVAROHOM

Krupicový koláč s jablkami a s tvarohomMáte radi jablkové koláče? Tak tento určite vyskúšajte. Je rýchly, jednoduchý a šťavnatý. A dali by sa mu pripísať aj iné superlatíva, ale tie už nechám na vás. Tento koláčik patrí k mojim obľúbeným už od detstva, preto som ho v pôvodnej verzii zaradila aj do knihy Recepty našich starých mám a v zdravšej verzii ho zase nájdete v knihe Moje skvelé jedlo. Nech sa páči, vyskúšajte.

 

Potrebujeme:

250 g špaldovej krupice (alebo klasickej detskej)

100 g trstinového cukru

2 lyžičky škorice

½ prášku do pečiva

1 vajce

200 g masla

250 g tvarohu

½ lyžice vanilky

400 g jabĺk

2 lyžice Zlatého klasu

orechy podľa chuti

hrsť hrozienok

Do misky nasypeme suché suroviny, teda krupicu, 70 g cukru, lyžičku škorice a pol prášku do pečiva (používam bezfosfátový). Zamiešame a pridáme celé vajce a 200 g zmäknutého masla. Vypracujeme bochník cesta, ktorý dáme odpočívať bokom (do chladničky). 

Krupicový koláč s jablkami a s tvarohom

Pripravíme si tvarohovú plnku: 250 g hrudkovitého tvarohu zmiešame so zvyšným cukrom (30 g), ½ lyžicou vanilky a s hrozienkami. Vidličkou zmiešame a odložíme bokom.

Pripravíme si jablkovú plnku: jablká ošúpeme a nastrúhame nahrubo. Pridáme škoricu, Zlatý klas a zamiešame. 

Dve tretiny cesta roztlačíme do tortovej formy vystlanej papierom na pečenie. Forma má priemer 26 cm. Pridáme tvarohovú vrstvu, jablkovú vrstvu, posypeme orechmi a zvyšným cestom. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov asi 20 – 25 minút. Po upečení môžeme posypať cukrom a podávame s dobrou kávou alebo s čajom. 

Viac skvelých receptov nájdeš v mojich knihách a kalendároch.

moje knihy

 

Ako sa vám tento recept páči?

Pridaj komentár