moje-jedlo.sk lucia sukenikova

Už ako dieťa som milovala hry vonku na babkinom dvore na dedine, keď sme varili z kvetiniek, trávy, dažďovej vody a hliny všakovaké dobroty. Bola som obklopená skvelými kuchárkami a pekárkami, mojimi tromi babkami a maminkou, ktoré ma veľmi nenápadne viedli na cestičku gazdinky.
Záľubu v skutočnom varením som objavila, keď som zistila, že čakám svojho prvého syna. Spočiatku som varila tradičné jedlá, ale postupne som začala vymýšľať vlastné recepty a kombinácie chutí. Siaham po potravinách, ktoré nám chutia a o ktorých si myslím, že pozitívne ovplyvňujú naše zdravie. Veľa vecí si vyrábam doma, napríklad chlieb – ten som nekúpila už asi 8 rokov. Vo svojich receptoch rada kombinujem tradičné s netradičným a tak vznikajú nové recepty a nové chute. Keďže žijeme na dedine, používam suroviny, ktoré rastú vôkol nás alebo kúpim v bežnom obchode, či obchode so zdravou výživou v neďalekom malom meste. Som milovník dobrého jedla a čas strávený v kuchyni je pre mna relaxom 🙂
Svoj veľký sen som si splnila na jeseň v roku 2015, keď som vydala svoju prvý knihu s cca 220 najúspešnejšími receptami Moje skvelé jedlo. O rok neskôr vyšla kniha so skvelými koláčikmi Moje skvelé koláčiky. V roku 2017 vyšla veľmi špecifická a mne srdcu veľmi blízka kniha Recepty našich starých mám, ktorá autenticky zachytáva moje gastronomické detstvo aj s konkrétnymi ručne písanými receptami a fotografiami z nášho rodinného albumu. Aktuálne poslednou je kniha Moje najlepšie fit jedlá, v ktorej nájdete rýchle jedlá z bežne dostupných surovín, pomocou ktorých si ľahko pripravíte nielen skvelé jedlo, ale aj perfektnú líniu.

 

Viac skvelých receptov nájdeš v mojich knihách a kalendároch.

moje knihy