RAFAELKY A MEDOVNÍKOVÉ GUĽÔČKY

- 2

Reklamný článok

Si ako žena stále v jednom kole – práca, rodina, domácnosť a vianočné pečenie jednoducho nestíhaš? Nič to, ešte stále máme dosť času. Dnes tu mám hneď dve rýchlovky pre prípad, že Vianoce sú už za dverami a doma nieto ani jedného vianočného koláčika. Vďaka týmto dvom recepom môžeš mať na stole tie správne dobroty 🙂 Sú rýchle, pretože sú nepečené a jednoducho mňam.

Keď som tento rok natrafila na video od Lidl (v závere článku), tak som si vďaka nemu uvedomila jednu dôležitú vec. Že tými, ktoré robia Vianoce Vianocami nie sú muži (dedo Mráz, Santa, Mikuláš, Ježiško…), ale my ženy sme vlastne tými dobrými vílami, Santa Clarami, ktoré robíme Vianoce tým, čím sú vo väčšine domácností. Nenechajme chlapov zlízať smotanu, dajte o sebe vediet, milé víly Vianoc 🙂

imgp1334

Na Rafaelky (bez lepku) potrebujeme:

100 g kokosu (najlepšie v bio kvalite kvôli chuti a vôni)

100 g ricotty

2 lyžice medu (alebo iného sladidla)

2 hrste kokosu na obaľovanie

mandle (podľa počtu guľôčok)

Postup na prípravu týchto guličiek je veľmi jednoduchý a rýchly. Ricottu zmiešame s kokosom a medom do kompaktnej hmoty, z ktorej by sa mali dať tvarovať guľôčky. Ochutnáme, či nám vyhovuje sladkosť, môžeme ešte dosladíť. Odoberieme trošku zmesi, obalíme ňou mandľu, vytvarujeme tvar guľôčky a obalíme v kokose. Prvú musíme ochutnať, ale tie ostatné môžeme nechať stuhnúť. Ak chceme, aby vyšší tvar košíčkov zostal zachovaný, guľôčky do nich vkladáme až tesne pred servírovaním.

imgp1335

Na medovníkové guľôčky potrebujeme:

100 g medovníkov (alebo medové pláty)

2 lyžičky rumu

hrsť orechov + na obalenie

100 g ricotty

Medovníčky v mixéri zomelieme na múku, pridáme orechy, rum a ricottu, vypracujeme hladké cesto. Necháme odpočívať asi 30 minút, aby sa všetky zložky prepojili a potom tvarujeme guľky, ktoré obalíme v mletých orechoch. Necháme stuhnúť a pred podávaním ich vložíme do košíčkov.

Tento príspevok je sponzorovaný spoločnosťou Lidl, autorom textu a fotiek som však stále ja 🙂 

Tento a ostatné recepty nielen na vianočné koláčiky nájdete v mojich knižkách Moje skvelé jedlo a Moje skvelé koláčiky (klik vpravo hore).

imgp6278

Viac skvelých receptov nájdeš v mojich knihách a kalendároch.

moje knihy

 

Ako sa vám tento recept páči?

2 Responses

 1. Alica
  | Odpovedať

  Dobrý deň, čím môžem prosím Vás nahradiť riccotu?

   
  • moje.jedlo
   | Odpovedať

   tvarohom, prípadne môžete i mascarpone 🙂

    

Pridaj komentár