BATATOVO-ŠOŠOVICOVÁ POLIEVKA S FETOU A KÔPROM

- 1

Už som bola „Biomatka“ a teraz som „Miomatka“ 🙂 A toto je môj prvý recept z Miomatu. Táto mašinka ma vždy lákala, preto ma veľmi potešila príležitosť mať ho doma a vyskúšať ho. Miomat je vlastne „varič“, ktorý urobí všetko za vás… Vy len nahádžete všetky suroviny do nádoby, prilejete vodu, stlačíte tlačidlo a čakáte na zvukový signál. Žiadne státie pri sporáku, miešanie, mixovanie… všetko spraví za vás! Môžete v ňom robiť polievky, kaše, rastlinné mlieka, smoothies – samozrejme v RAW kvalite… A to všetko – bez práce! Ideálne pre zaneprázdnených ľudí, do práce, či mamičky s ďeťmi a pre všetkých, čo chcú zdravšie žiť.

Tento recept bol skúšobný, aby som vedela, čo a ako, no už mám v hlave ďalšie nápady. Deti boli spokojné taktiež, chutilo im, mladší si dal aj dupľu 🙂 Budem rada, ak sa inšpirujete tiež 🙂
IMGP3076

 

Potrebujeme:

1 – 2 bataty

1 odmerku červenej šošovice (80 g)

½ červenej cibule

1 strúčik cesnaku

½ balenia syru Feta (z toho polovica do varenia, polovica na ozdobenie)

kôpor

korenie (možné vynechať, ak varíte pre detičky)

voda (množstvo také, aby bolo medzi ryskami MIN a MAX)

IMGP3078

Zemiaky nakrájame na menšie kocky, cibuľu tiež, šošovicu premyjeme a všetko dáme do Miomatu. Pridáme syr, nasekaný kôpor a dolejeme vodu medzi rysky MIN a MAX. Zavrieme, stlačíme program na polievky a cca o 25 minút očakávame zvukový signál hotového jedla.
IMGP3079

Naservírujeme do misiek, môžeme pridať opečený chlebík. Pridáme syr, čerstvý kôpor a podávame 🙂

IMGP3084

Viac skvelých receptov nájdeš v mojich knihách a kalendároch.

moje knihy

 

Ako sa vám tento recept páči?

Pridaj komentár