BUBLANINA S OVOCÍM A S MAKOM

BUBLANINA S OVOCÍM A S MAKOMJe to veru už poriadne dávno, čo tu pribudol nový recept. Nuž, priatelia, niekedy sa skrátka „nedá svietiť“. Mám však až dve dobré správy pre všetkých mojich podporovateľov a fanúšikov – konečne začala dovolenka a tak sa môžete tešiť aj na nové recepty. No a tá druhá je tá, že opäť nezaháľam a už teraz sa môžete začať tešiť na kalendáre na rok 2022!

Ale poďme na dnešný koláčik. Nie je to nováčik, pri jeho pečení som sa inšpirovala mojím starším videoreceptom, len som trošku upravila pomery. Ovocie môžete použiť rôzne – záleží, čo vám v záhradke práve dozrieva. U nás sa práve začínaju červenieť ríbezle, takže u mňa bola voľba jasná. Celý mak príjemne puká pod zubami a koláčik pôsobí fakt letne. Nech sa páči, inšpirujte sa!

Potrebujeme:

125 g rozpusteného masla

300 ml mlieka

4 celé vajcia

100 g celozrnnej špaldovej múky

300 g hladkej múky

150 g cukru

1 prášok do pečiva (s vínnym kameňom)

1 vanilkový cukor

50 g maku

ovocie

BUBLANINA S OVOCÍM A S MAKOM

Maslo rozpustíme, zmiešame so studeným mliekom a pridáme vajcia. Vymiešame. Potom pridáme múku, prášok do pečiva, vanilkový cukor, cukor a mak. Vymiešame hladké cesto a vylejeme ho na papierom vystlaný plech. Poukladáme ľubovoľné ovocie a vložíme do rúry na 180 stupňov na asi 20 – 30 minút. Potom koláč upečieme. Keď je hotový, vyberieme ho, necháme vychladnúť, nakrájame, posypeme práškovým cukrom a podávame. Dobrú chuť 🙂

BUBLANINA S OVOCÍM A S MAKOM

 

Viac skvelých receptov nájdeš v mojich knihách a kalendároch.

moje knihy

 

Ako sa vám tento recept páči?

Pridaj komentár