MEDVEDIE PESTO Z MIOMATU

Nebola by som to ja, keby som nevyskúšala medvedie pesto aj pomocou Miomatu… Ak ho ešte nemáte, kúpite ho v najbližšej DM drogerke aj s receptami, dokonca si naň môžete uplatniť i zľavu. Môžete si ho i objednať, ak zadáte do poznámky kód MOJE JEDLO, tiež budete mať zľavu. Kým vám príde, môžete si pesto urobiť aj takto.

Vyzbrojte sa touto zdravou dobrotou na celý rok vďaka pestu 🙂 Vyskúšajte tento základný recept, ktorý môžete neskôr podľa potreby obohatiť parmezánom, či orieškami. Viac receptov s medvedím cesnakom nájdete tu.

Potrebujeme:

veľa medvedieho cesnaku

panenský olej

soľ

Medvedí cesnak som umyla a nechala odtiecť. Potom som ho preložila do Miomatu, výdatne zaliala panenským olejom a posypala soľou. Oleja som dala od oka, nie po rysky Min/Max. Stlačila som program Smoothie, no opakovala som ho asi 5x, medzitým som už rozmixované listy premiešala s ostatnými celými listami a znova zapla Smoothie. Keď som videla, že medvedí cesnak je rozmixovaný na požadovanú konzistenciu, naliala som ho do uzatvárateľného pohára, doliala olejom tak, aby bol aj povrch medvedieho pesta zaliaty a uzatvorila. Skladujeme v chladničke alebo na chladnom mieste.

Viac skvelých receptov nájdeš v mojich knihách a kalendároch.

moje knihy

 

Ako sa vám tento recept páči?

Pridaj komentár